• Gimnazjum nr 1

Poniedziałek 22.10.2018

Statistics

•  Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W dn. 23-29.09.2018 uczniowie Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 1, nr 3 i nr 4 w Lidzbarku Warmińskim uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży w Jenie.

Ostatni tydzień września spędziliśmy u rodzin niemieckich w Jenie. Chociaż nigdy wcześniej nie widzieliśmy naszych nowych znajomych, u których musieliśmy zamieszkać na ten czas, a kontakt z nimi mieliśmy tylko przez media społecznościowe, szybko przełamaliśmy barierę językową i od samego początku bardzo dobrze czuliśmy się w swoim towarzystwie.

• Od lat czekaliśmy na nowe boisko sportowe - nowoczesne, wielofunkcyjne, dające możliwości pełnego rozwoju fizycznego dzieciom i młodzieży. I w końcu nadszedł tak długo oczekiwany moment. 5 września 2018 r. byliśmy świadkami uroczystego przecięcia wstęgi i oddania do użytku nowego obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

O godz.17 na boisku szkolnym roiło się od białych i czerwonych koszulek. Drużyny szykowały się do rozgrywek, a grupa czirliderek dopinała
  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 :

3 września 2018 roku  uroczyście przywitaliśmy rok szkolny 2018/2019. Na pięknym, nowoczesnym boisku w galowych strojach ustawili się uczniowie,  nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum nr 1  w Lidzbarku Warmińskim. Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Drozd, która serdecznie powitała żaków, a szczególnie ciepło pozdrowiła pierwszoklasistów, którzy stawiać będą pierwsze kroki w zdobywaniu wiedzy. Pozostali uczniowie przywitali ich bardzo serdecznie gromkimi brawami.Następnie głos zabrała Dyrektor  Gimnazjum nr 1 Pani Dorota Olszewska, która  zwróciła się do klas trzecich  z życzeniami wielu sukcesów. Zachęciła  gimnazjalistów do zdobywania rzetelnej wiedzy, z której będą mogli czynić użytek na kwietniowych egzaminach.  Oznajmiła też, że choć to ostatni rok funkcjonowania gimnazjów, może zapisać się w historii szkoły jako szczególny - obfity w wydarzenia i  sukcesy, tak jak poprzednich absolwentów.

• Czas nauki i wytężonej pracy w roku szkonym 2017/2018 w Gimnajum nr 1 dobiegł końca 22 czerwca. Nadeszła chwila pożegnania i podsumowania, refleksji.

Za sukcesy szczególnie docenieni i wyróżnieni zostali na apelu uczniowie klas trzecich - absolwenci szkoły.

Uroczystość odbywała się w auli szkoły. Przybył na nią Burmistrz Jacek Wiśniowski, aby pogratulować osiągnięć i wyników uczniom, nauczycielom i rodzicom oraz życzył braci szkolnej dobrego wypoczynku na wakacjach.

Dyrektor Dorota Olszewska zaprosiła do honorowego wpisu do Złotej Księgi absolwentów klas trzecich, którzy uzyskali wynik 5.00 i powyżej oraz ocenę wzorową lub bardzo dobrą.

• Poloneza czas zacząć

Jak co roku, tak i teraz uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 1 szykowali się do balu zorganizowanego przez rodziców klas trzecich. Eleganckie garnitury i szykowne sukienki zmieniły wesołych żaków w dystyngowaną młodzież.

18.06.2018 r. o godz. 18.00 w sali bankietowej w Termach Warmińskich można było podziwiać skomplikowany układ, któremu podołali absolwenci. Nad całością czuwała Pani Katarzyna Jakiel, w końcu zadowolona z efektów niełatwej pracy.

Bal otworzyła Dyrektor Dorota Olszewska i życzyła udanej zabawy uczniom i gościom.

• Gimnazjum nr 1
    ul. Szkolna 2a