• Gimnazjum nr 1

Piątek 19.01.2018

Statistics

Wiadomości

•    Jak co roku i tym razem w naszej szkole  wiele dni przed wspólnym kolędowaniem uczniowie zabrali się do dekorowania  sal. Motywy przewodnie były oczywiście świąteczne. Klasy drugie i trzecie prześcigały się w pomysłach. Nigdzie nie zabrakło choinek ze światełkami, Mikołajów, reniferów z saniami wypełnionymi prezentami, przystrojonych okien czy  tablic. Hol został rownież świątecznie przybrany.. Na przerwach można było posłuchać kolęd i pastorałek.

W takiej atmosferze 22.12.2017 r. uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na wspólnym kolędowaniu. Najpierw z programem artystycznym wystapiła grupa przygotowana pod okiem katechetki Pani Beaty Stankiewicz, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia. Nastepnie prezentowały się poszczególne klasy, każda bowiem wybrała na konkurs jedna kolędę lub pastorałkę. Były "Lulajże Jezuniu" i "Gwiazda gore", "Przybieżeli do Betlejem". Najwiecej braw zebrała klasa 3 b, która zaśpiewała "Nad stajenką gwiazdki świecą" z towarzyszeniem  instrumentów - trójkątów i dzwonków. Bardzo ładnie zaprezentowały się też klasy drugie  w przebraniach jasełkowych.

• "Polsko-niemieckie przygody z przyjaciółmi po drugiej stronie Odry, czyli druga część polsko-niemieckiej wymiany młodzieży z Gimnazjum 1 w Lidzbarku Warmińskim, tym razem w Jenie"

W dniach 15-21 października, my - polska grupa, przyjechaliśmy z rewizytą do naszych niemieckich przyjaciół do Jeny.

W niedzielę po całym dniu męczącej podróży dotarliśmy do celu. W głowach mieliśmy trochę obaw, w końcu na cały tydzień trafialiśmy do różnych domów w różnych częściach miasta, a czasami nawet poza jego granicami, jednak rozwiewała je myśl o ponownym spotkaniu z naszymi kolegami i koleżankami. Odebrani przez rodziny niemieckie po miłych powitaniach rozjechaliśmy się do domów.
    W poniedziałek wypoczęci i pełni nowych wrażeń spotkaliśmy się w szkole. Od razu było tylko słychać rozmowy o tym, gdzie każdy mieszka, jaki ma pokój i jaka jest jego/jej rodzina. Następnie podzieleni w grupy polsko-niemieckie przystąpiliśmy do rozpoczęcia prac nad projektami. Tym razem do wyboru mieliśmy tematy takie jak: "Kultura młodzieżowa","Polskie i niemieckie stereotypy","Polskie i niemieckie święta" oraz "Gry komputerowe". Po południu zjedliśmy pyszny obiad w szkolnej stołówce. Po szkole udaliśmy się do centrum Jeny, aby spędzić nasze pierwsze wolne po południe m.in. na zakupach (bo jak nie przywieźć do Polski jakichś smacznych żelków czy innych słodyczy, dobrych kosmetyków czy ładnych ciuszków), zwiedzaniu lub po prostu spotkaniu się ze znajomymi.
    Następnego dnia rano wyruszyliśmy w drogę do Lip

•

10 .11.2017 r. w Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warminskim obchodziliśmy Dzień Niepodległości, jedno z najważniejszych świąt państwowych.

W 99 rocznicę odzyskania niepodległosci przez Polskę klasa 3a pod kierunkiem wychowawcy M.Romasza przygotowała program artystyczny nawiązujący do burzliwych i bolesnych historycznych wydarzeń w naszej Ojczyżnie.

Młodzież klas drugich i trzecich z uwagą wysłuchała, jak trudna była droga do wolności. Uroczystość uświetniły wiersze zaprezentowane przez młodzież oraz odświętna dekoracja w auli szkolnej oraz w salach lekcyjnych.

•  " Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że  przeżywając trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najcienniejsze dni".

Tymi slowami 13 października 2017 r. w Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim rozpoczęliśmy obchody  Dnia  Edukacji Narodowej.

Na uroczystym apelu zgromadziliśmy się w auli szkolnej, gdzie uczniowie podziękowali nauczycielom za ich szczególną rolę, za trud i serce włożone w  wychowanie i edukację, a pozostałym pracownikom szkoły za dbałość o czystość, estetykę oraz bezpieczeństwo w szkole.

•

Do tradycji Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warminskim należy wymiana polsko-niemiecka młodzieży. Zaprzyjaznionym z nami ośrodkiem jest Chrześcijańskie Gimnazjum w Jenie, z którego młodzież gościmy co roku w naszej szkole, w naszych domach i w rodzinnym mieście.

Również w tym roku w dniach 24-30 września przygotowaliśmy się na realizację programu wymiany.
    W niedzielę wieczorem odebraliśmy naszych kolegów i koleżanki z Niemiec. Była to dla nas wszystkich bardzo stresująca chwila, gdyż wsz

• Gimnazjum nr 1
    ul. Szkolna 2a