• Gimnazjum nr 1

Poniedziałek 23.04.2018

Statistics

Wiadomości

• Jak co roku zamiast typowym szkolnym dniem, przywitaliśmy wiosnę kolorowym, wielkim show, czyli Idolem
    Nasze widowidowisko postanowił odwiedzić sam król popu Michael Jackson, który uświetnił wydarzenie  oryginalnym wystąpieniem - tańcem i śpiewem.
     Do walki o tytuł Idola w kategoriach Playback Show, Śpiew i Mam Talent stanęło 12 uczestników. Jak było w zwyczaju i tym razem  widzowie przyznawali poprzez głosowanie swojemu ulubionemu uczestnikowi tytuł Idola Publiczności. Każdy występ oceniało nasze znakomite jury, w którego skład wchodziły: Pani Iwona Podolecka - Flont - kustoszka naszych szkolnych książek i strażniczka poprawnej polszczyzny, Pani Mariola Rutkowska - nasza Pani pedagog oraz Pani Katarzyna Jakiel - opiekunka Samorządku Szkolnego i  uczniowskiej kondycji sportowej.
    Wszystkie pokazy urzekły publiczność. Jedne wzruszały ( szczególnie piosenki), a drugie rozśmieszały do łez ( kolaże  taneczno-wokalne),  jeszcze inne zapierwały dech w piersiach ( pokazy akrobatyczne). Wielkie emocje można było zauważyć też na twarzach nauczycieli, którzy często nie mieli zielonego pojęcia, co ich wychowankowie planują zaprezentować. Również koledzy i koleżanki uczestników mocno trzymali za nich kciuki, choć bywali krytyczni .
    Po występach konkursowych mieliśmy przyjemność obejrzeć dwa występy szkoły tańca "Czarna Owca". Końcową konkurencją było przeciąganie liny, która wywołała wiele wrzawy wśród uczniów. Jednak kulminacyjnym punktem wiosennego wydarzenia było ogłoszenie wyni

• Większości z nas rekolekcje kojarzą się z naukami w kościele głoszonymi przez kaznodzieję. Jednak tym razem "przyszły" one do nas do szkoły razem    z grupą ewangelizacyjną Wyrwani z Niewoli.  Dzięki niej te rekolekcje były inne niż wszystkie - poruszajace, bo oparte o dramatyczne przeżycia  założycieli grupy - Piotra i Jacka. Dwaj młodzi ludzie kiedyś " upadli" - uzależnieni, zdemoralizowani - cudem wyrwani ze szponów zła, dziś głoszą Dobrą nowinę i dają świadectwo wyzwolenia siebie  i powrotu do normalnego życia opartego silnie o wiarę.
    Swoje wspomnienia i dramatyczne zwierzenia przepaltali autorskimi piosenkami rapowymi o prostym tekście i melodii. Zachęcali nas do uczestnictwa w nich poprzez wykonywanie mało skomplikowanych układów choreograficznych. Nasze serca podbili tym, że mówili do nas młodzieżowym językiem, który nalepiej rozumiemy, nie owijali w bawełnę i przez tą godzinę byli dla nas jak "starsi kupmle". Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z nimi, a nauka  na długo pozostanie w naszych sercach.

Katarzyna Molesztak, ucz. kl.3a

• 16 lutego odbyły się IX Warmińsko-Mazurskie Zespołowe Zawody Programistyczne, w którym wzięły udział 34 drużyny z naszego województwa.

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w IX Warmińsko-Mazurskich Zespołowych Zawodach Programistycznych. Nasi uczniowie z kl. 2a: Marcin Jabłoński; Artur Lorens; Eryk Topczewski zajęli pierwsze  miejsce wśród gimnazjów.

Do rozwiązania uczniowie mieli  6 problemów algorytmicznych.  Nasza drużyna dzielnie rywalizowała z drużynami ze szkół ponadgimnazjalnych.

•

Dni  w szkole płyną szybko - od klasówki do klasówki, od wydarzenia do wydarzenia, od projektu do projektu...  i tak szybkim krokiem weszlismy w II półrocze. Jego początek to dobry czas na zatrzymanie się i podsumowanie wyników w nauce. Wsród naszych gimnazjalistow  wyróżniają się bowiem uczniowie, którzy nie szędzili czasu i wysilków na pogłębianie wiedzy oraz  pilne studiowanie przedmiotów. Czuwali nad nimi nauczyciele przedmiotowcy i zapewne dopingowali rodzce. Efektem jest zakwalifikowanie się do wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
    Wybitni gimnazjalici, którymi chcemy się pochwalić to:

•    Jak co roku i tym razem w naszej szkole  wiele dni przed wspólnym kolędowaniem uczniowie zabrali się do dekorowania  sal. Motywy przewodnie były oczywiście świąteczne. Klasy drugie i trzecie prześcigały się w pomysłach. Nigdzie nie zabrakło choinek ze światełkami, Mikołajów, reniferów z saniami wypełnionymi prezentami, przystrojonych okien czy  tablic. Hol został rownież świątecznie przybrany.. Na przerwach można było posłuchać kolęd i pastorałek.

W takiej atmosferze 22.12.2017 r. uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na wspólnym kolędowaniu. Najpierw z programem artystycznym wystapiła grupa przygotowana pod okiem katechetki Pani Beaty Stankiewicz, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia. Nastepnie prezentowały się poszczególne klasy, każda bowiem wybrała na konkurs jedna kolędę lub pastorałkę. Były "Lulajże Jezuniu" i "Gwiazda gore", "Przybieżeli do Betlejem". Najwiecej braw zebrała klasa 3 b, która zaśpiewała "Nad stajenką gwiazdki świecą" z towarzyszeniem  instrumentów - trójkątów i dzwonków. Bardzo ładnie zaprezentowały się też klasy drugie  w przebraniach jasełkowych.

• Gimnazjum nr 1
    ul. Szkolna 2a